Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Galeria » Rok szkolny 2020/2021 » Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek..." - słowa wyśpiewane przez uczennice klasy VI najlepiej odzwierciedlają to, co w piątek, 25. czerwca  działo się w naszej szkole.  Po trudnym roku, w większości spędzonym w domu, przy komputerze nadszedł długo wyczekiwany moment - wakacje! Zanim jednak nastąpi ten błogi czas lenistwa i zasłużony wypoczynek, tradycyjnie jak niemalże co roku pożegnaiśmy mijający rok szkolny uroczystą akademią.

Uczniowie klasy V pożegnali odchodzących z naszej szkoły uczniów klasy VI, a Ci z kolei pożegnali się z murami szkoły w Sternaliach, z nauczycielami i całą społecznością szkolną. Były chwile melancholii i wzruszenia, poważne wiersze i wzruszajace piosenki, jednak po części artystycznej nadszedł moment przyjemności - rozdanie nagród.

Uczniowie wyróżniajacy się bardzo dobrymi wynikami w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody książkowe z rąk pana dyrektora. Szóstoklasiści zostali dodatkowo nagrodzeni podarkami ufundowanmi przez pana wójta gminy Radłów oraz stypendium.

Pani Klaudia Maruska nagrodziła  uczniów klas I-III za  najaktywniejszy udział podczas lekcji j. niemieckiego. Dwie uczennice klasy VI otrzymały z rąk Pani Małgorzaty Baros-Pinkosz nagrody za aktyną działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego, a pani Marzena Piśla nagrodziała wszystkich uczestników zajęć logopedycznych dyplomami za zaangażowanie  i regularne uczestnictwo w zajęciach, zaś czeń klasy I - Krzyś M., który osiągnął swój logopedyczny cel i tym samym zakończył uczęszczanie na logopedię, do dyplomu otrzymał symboliczny upominek.

Warto również wspomnieć, że na drogach będzie więcej nowych rowerzystów, gdyż wszyscy uczniowie, którzy zdali egzamin teoretyczny i prktyczny na kartę rowerową otrzymali swoje dokumenty.

Po tym emocjonującym, pełnym wrażeń dniu możemy wszyscy odetchnąc, wypocząć by łeni sił wrócić do szkoły za dwa miesiące.

Spędźmy te wakacje radośnie i bezpiecznie!

 

W linkach poniżej można posłuchać, obejrzeć co nieco z minionej uroczystości.